Ogrody wertykalne

Natura stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Umiejętne wykorzystanie jej darów umożliwia stworzenie niepowtarzalnych kompozycji, spełniających nie tylko szereg funkcji estetycznych, lecz także praktycznych. Ciekawą propozycją, skierowaną do osób zmęczonych tradycyjnymi formami sztuki botanicznej, są ogrody wertykalne. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że stanowią one nową erę zieleni.

Te wyjątkowe systemy pozwalają w efektowny sposób zagospodarować przestrzeń, która do niedawna była niedostępna dla roślin. Ogród wertykalny oparty jest bowiem na rozmaitych konstrukcjach pionowych. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość projektowania zieleni na niewielkich powierzchniach. Ponadto, doskonale sprawdza się ono zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków.

Co ciekawe, ogrody wertykalne posiadają własny system nawadniania. Oznacza to, że nie trzeba pamiętać o podlewaniu oraz pielęgnacji kwiatów. Rośliny, na których oparta jest kompozycja ogrodu wertykalnego, działają bowiem jak naturalny filtr – nawilżają, a także oczyszczają powietrze ze zbędnych substancji. Co więcej, dzięki produkcji tlenu, kwiaty jonizują powietrze, a tym samym zmniejszają stężenie niektórych alergenów. Założenie ogrodu wertykalnego w biurze czy gabinecie to także doskonały sposób na tłumienie hałasów. Tym samym pionowe kompozycje zielone będą stanowić naturalną konstrukcję wydzielającą części pomieszczenia.

ogrodyvert3

Technologia, z której korzystamy podczas projektowania ogrodów wertykalnych, oparta jest na tzw. modułach. Każdy z nich składa się ze skrzyneczki oraz dwóch wyjmowanych doniczek. Dzięki wspomnianym elementom, ogród można z łatwością dopasowywać do swoich indywidualnych preferencji. Co więcej, moduły ułatwiają konserwację ścian oraz wyjmowanie roślin.

Ogród wertykalny jest nie tylko niezwykle estetyczny i oryginalny, lecz także bardzo praktyczny. Nie wymaga on bowiem specjalistycznej pielęgnacji, aby zachwycać bujną roślinnością. Cena takiego rozwiązania jest odwrotnie proporcjonalna do ilości korzyści płynących z założenia ogrodu wertykalnego. Nasza firma oferuje doskonałe warunki współpracy, a także kompleksową pomoc doświadczonych fachowców.

Działamy na terenie wielu polskich miast. Nasze ogrody wertykalne cieszą oczy mieszkańców Warszawy, Rembertowa, Komorowa czy Podkowy Leśnej. Nieustannie poszerzamy jednak naszą działalność, proponując naszym klientom niepowtarzalne kompozycje botaniczne. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o naszej bogatej ofercie.