OGRODY MOBILNE

POZYTYWNE ASPEKTY WYKORZYSTANIA ROŚLIN W POMIESZCZENIACH

W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów stworzyliśmy nową aluminiową linię ścian MOBILNYCH. Innowacyjne rozwiązanie wyróżnia lekkość i stabilność konstrukcji, a system kół pozwala na łatwe przemieszczanie ściany według indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie to nie tylko sprawdza się jako element zielonych stref relaksu, ale również jest efektownym elementem dekoracyjnym na targach i  imprezach czasowych. Zaletą produktu jest możliwość aranżacji pionowego ogrodu po obu stronach ściany.

W tej samej technologii zostały opracowane  również aluminiowe ramy wiszące/stojące. Dowolna ilość modułów Pixel Garden może zostać oprawiona w aluminiową ramę tworząc zielony obraz.

W celu udoskonalenia systemu podlewania naszych mobilnych ścian, stworzyliśmy przenośną stację nawadniającą.

Zapewnia ona kompleksowe nawodnienie ściany. Dzięki stabilnej konstrukcji i systemowi kół przemieszczanie stacji  jest bezproblemowe i nie musi być ona zintegrowaną częścią ściany.

Obsługa ścian mobilnych może być w pełni zautomatyzowana, a jej kontrolę zapewni system czujników oraz kamer przeznaczonych do monitoringu kondycji roślin.

Nowy system do monitoring parametrów życiowych zielonych ścian dostępny jest w dwóch wersjach (dedykowany do domu lub dla profesjonalistów).

 

Naukowcy i doświadczeni szefowie już od lat zdają sobie sprawę, że zagwarantowanie dogodnych warunków i jak najlepsza organizacja stanowiska pracy, przynosi firmie znaczne korzyści. Wzrost wydajności pracy, zmniejszenie liczby popełnianych błędów a także pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie pracowników, to wymierne, łatwe do oszacowania wartości.

Rośliny to wspaniały akcent dekoracyjny, jednocześnie mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc „zatrudnić” rośliny do zadań specjalnych i czerpać z nich ogromne korzyści:

• Oczyszczają powietrze, zwiększają jego wilgotność, tłumią hałas, tworzą lepszą atmosferę i idealne warunki do twórczej i wydajnej pracy. W obecności roślin zwiększa się produktywność o ok. 15%, o 12% zmniejsza się liczba błędów popełnianych przez pracowników.

• Rośliny w biurze podnoszą wydajność pracowników i pozytywnie wpływają na ich samopoczucie – dowodzą badania Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA). W raporcie “The relative of green versus lean office space” naukowcy udowadniają wyższość zielonych biur nad sterylnymi pomieszczeniami. Minimalistyczne, mało przytulne biura to dominujący trend we współczesnym design’ie, jednak badania wskazują, że sterylne otoczenie nie wpływa pozytywnie na naszą pracę i samopoczucie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby nasze biura były wypełnione roślinami.

• Udowodniono, że niektóre rośliny doniczkowe działają jak naturalny filtr oczyszczając powietrze z groźnych dla naszego zdrowia substancji jak formaldehyd, benzen, toluen, aceton, rtęć, trójchloroetylen, alkohole, amoniak, wydzielane przez urządzenia biurowe – monitory komputerowe, drukarki, kopiarki,

• W pomieszczeniach, w których znajdują się rośliny notuje się wyraźną poprawę powietrza. Rośliny w biurze zwiększają wilgotność, działają nawilżająco oraz produkują tlen, a także skutecznie tłumią hałas.

• Zmniejszają stężenie niektórych alergenów oraz drobnoustrojów w powietrzu. W pomieszczeniach, w których są rośliny notuje się niższy poziom bakterii aż o 60 proc. w porównaniu z tymi, w których nie ma roślin.

• Rośliny niwelują niekorzystne czynniki środowiskowe; nawilżają i jonizują powietrze, usuwają substancje szkodliwe, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach klimatyzowanych, bez możliwości otwierania okien.

• Rośliny mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, tworzą doskonałe warunki do twórczej i wydajnej pracy. Pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników, ludzie pracujący w otoczeniu roślin skarżą się rzadziej na bóle głowy (zanotowano spadek o ok. 30% przypadków), pobudzają kreatywność, działają uspokajająco, koją nerwy i zmniejszają poziom agresywności, a jednocześnie mobilizują do działania.

• Należy pamiętać, aby w pomieszczeniu, w którym znajdują się komputery, znajdowało się dużo zieleni dla neutralizacji wpływu szkodliwego promieniowania oraz zapewnienia oczom relaksującego widoku zieleni.