Zielone ściany

Zielone kompozycje ścienne to dziś jeden z najmocniejszych trendów obowiązujących w sztuce botanicznej. Zachwycają nie tylko swoją ponadprzeciętną estetyką, lecz także funkcjonalnością. Z powodzeniem można zamontować je zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i w przestrzeniach biurowych. Odpowiednio skomponowane zielone ekrany z powodzeniem mogą pełnić szereg różnych funkcji. Dzięki niebanalnej estetyce, zielona ściana będzie stanowić doskonały element dekoracyjny. Z kolei stosunkowo prosta konstrukcja pozwala na wykorzystanie jej jako ściana oddzielająca poszczególne obszary wybranego pomieszczenia.

Konstrukcja, którą muszą uwzględniać zielone ściany, powinna być nieskomplikowana i mobilna. Dzięki temu wspomniane kompozycje nie będą sprawiać żadnych problemów podczas pielęgnacji roślin. Zielone ściany, które projektujemy dla naszych klientów, są wyposażone w niezwykle wygodny system nawadniający. Oznacza to, że nasze kompozycje mobilne właściwie nie wymagają ingerencji ze strony człowieka, jednocześnie prezentując się doskonale w każdych warunkach.

Niewątpliwą zaletą zielonych ścian jest prosty montaż. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii modułowych, można z łatwością tworzyć własne kompozycje roślinne. Co więcej, ułatwiony dostęp do ścian umożliwia ich konserwację oraz zachowanie ich w czystości. Jest to szczególnie ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas projektowania zielonych ekranów w biurach oraz innych miejscach przeznaczonych do użytku publicznego.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży botanicznej oferujemy naszym klientom współpracę z kreatywnymi projektantami, posiadającymi ogromną wiedzę w zakresie specyfiki poszczególnych roślin. Nasze kompozycje są starannie przemyślane, dlatego ich estetyka zachwyci nawet najbardziej wymagającego miłośnika przyrody. Zielona ściana w biurze nada tej specyficznej przestrzeni ciepłego i przyjaznego charakteru. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kolor zielony stwarza wrażenie harmonii oraz działa uspokajająco. Obecność roślinności w miejscu pracy z pewnością przyczyni się do wzrostu wydajności osób zatrudnionych poprzez wprawienie pracowników w pozytywny nastrój.

Współpraca z kreatywnym i rzetelnym zespołem to nie jedyny atut naszej doświadczonej firmy. Naszym klientom oferujemy także bardzo przystępne ceny. Dążymy bowiem do propagowania idei harmonii człowieka i natury, o czym świadczą nasze liczne kompozycje zielone, zdobiące dziś wiele polskich miast, takich jak Warszawa, Rembertów czy Pruszków.